Együttműködés a térség önkormányzataival a Marcal-völgy fejlődéséért

Együttműködés a térség önkormányzataival a Marcal-völgy fejlődéséért

A Táj-Kapocs Alapítvány a Marcal-völgy belső periféria térségében elkötelezetten dolgozik azon, hogy közösségi alapú térségfejlesztési modellt valósítson meg. A célunk az, hogy a helyi értékeket és az összefogást szem előtt tartva egy élhető, fenntartható vidéki jövőt teremtsünk, ahol a térség szereplői közösen dolgoznak a fejlődésért. Ehhez elengedhetetlennek tartjuk az aktív kapcsolattartást és együttműködést a működési területünk önkormányzataival és polgármestereivel. Csapatunk elhivatottan keresi a megoldásokat a felmerülő problémákra, hogy a helyi közösségek számára egy virágzó, élhető vidéki életet biztosítson.

Az elmúlt időszakban alapítványunk bemutatkozott a Kistérségi Társulási üléseken, ahol részletesen ismertettük célkitűzéseinket és azokat az együttműködési lehetőségeket, amelyek révén segíteni tudjuk a települések és térségek fejlődését. Ennek részeként átfogó felmérést indítottunk a Devecseri, Sümegi, Tapolcai, Vasvári és Zalaszentgróti járások önkormányzatai körében. A felmérés célja a települések helyzetének, kihívásainak és fejlődési lehetőségeinek feltérképezése volt, hogy pontosabb képet kapjunk az egyes települések sajátos igényeiről és lehetőségeiről. Az adatgyűjtés befejeztével a feldolgozott információkat az érintettek számára megosztjuk, segítve ezzel a közös jövőtervezést.

A következő lépésben alapítványunk munkatársai személyes látogatásokat tesznek az önkormányzatoknál, hiszen úgy gondoljuk, hogy a helyi vezetők tapasztalata és közvetlen ismerete nélkülözhetetlen a közösség igényeinek és céljainak megértéséhez. A találkozók során közvetlen kapcsolatot építünk ki a települések képviselőivel, így még pontosabb képet kaphatunk a térségben tapasztalható helyzetről, problémákról és a jövőbeni tervekről.

A Táj-Kapocs Alapítvány számára minden partneri kapcsolat kiemelten fontos, hiszen csak összefogással érhetjük el, hogy a Marcal-völgy térsége hosszú távon fejlődjön, és élhető, fenntartható vidéki életet biztosítson lakóinak.